XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w klasztorze Cystersów dobiegł końca.

W finałowym koncercie wystąpiła wybitna śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska, której towarzyszyli: skrzypek Bogdan Kierejsza, organista i pianista Robert Grudzień oraz mieszkający w Karsznicach w gminie Małogoszcz tenor liryczny Michał Steciak.

– Wszystkie koncerty podobały się publiczności. Było na nich bardzo dużo słuchaczy, którzy nagradzali artystów owacjami na stojąco. Mam nadzieję, że tak samo będzie w przyszłym roku, kiedy odbędzie się 30. jubileuszowa edycja festiwalu – powiedział Robert Grudzień, dyrektor artystyczny festiwalu.

Organizatorzy letnich spotkań z muzyką organową i kameralną, tj. Archiopactwo Cystersów, Jędrzejowskie Towarzystwo Kulturalno-Naukowe i Fundacja im. Mikołaja z Radomia serdecznie dziękują za wsparcie wszystkim sponsorom festiwalu, którymi w tym roku byli: Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Jędrzejowie, Świętokrzyski Bank Spółdzielczy w Jędrzejowie oraz firmy: PUB Hadyniak, Palmix Tartak, Vanstar, Quickpack Polska, Sefako SA, Karima Bis, Naomi, Elerte Polska i Tigma-Bud. Kwiaty dla artystów sponsorował Kwiatowy Warsztat.