Co roku, w przeddzień Święta Zmarłych, wspominamy osoby, które zmarły. Dzięki temu żyją w naszej pamięci.

Stanisław Śliwa – regionalista, pasjonat historii Wodzisławia, kolekcjoner pamiątek związanych z tą miejscowością, udostępnianych w „Galerii pod brzozą”. Jeden z założycieli Towarzystwa Przyjaciół Wodzisławia. Na łamach „Przyjaciela Wodzisławia” opisywał wiele postaci związanych z Wodzisławiem. Przez wiele lat dopominał o przywrócenie praw miejskich dla Wodzisławia.

Kazimierz Kielian – artysta malarz pochodzący z Jędrzejowa. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Nieprzerwanie od 1987 r. był nauczycielem w kieleckim „Plastyku”. Miał szereg wystaw indywidualnych w kraju i zagranicą, m.in. w Austrii, na Ukrainie.

Brat Benedykt Adolf Janas – jędrzejowski cysters. Zajmował się pracą w klasztornej stolarni, przyjmowaniem pielgrzymów i gości oraz pracami porządkowymi w gospodarstwie i przy kościele. W ostatnich latach bez słowa skargi niósł krzyż choroby i cierpienia.

Stefan Wyczyński – legenda muzyki ludowej, śpiewak, tekściarz i animator kultury, lider kapeli z Lubczy. Był laureatem wielu festiwali i konkursów folklorystycznych, autorem kilkuset tekstów piosenek. W 2019 r. został laureatem „Złotego Gryfa”, nagrody samorządu powiatowego.

ks. Ryszard Zabojszcza – wikariusz w parafiach w Świnoujściu, Dobiegniewie i Koszalinie, skąd trafił do Lotynia. Tam blisko przez 30 lat, do przejścia na emeryturę, pełnił posługę proboszcza. Ostatnie emeryckie lata spędził w parafii Świętej Trójcy w Jędrzejowie.

ks. Stefan Iłczyk – proboszcz w parafiach w Seceminie, Skalbmierzu i Mnichowie. Był także kanonikiem seniorem Kapituły Kolegiaty Wiślickiej.

Janina Barbara Błaszkiewicz-Smacka – emerytowana pracownica Urzędu Miejskiego.

Włodzimierz Marek Ptak – twórca „Olejarni Ptak” w Sielcu w gminie Wodzisław.

Artur Walocha – dyrektor i wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Krzelowie.

Zbigniew Lato – wieloletni dyrektor Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Jędrzejowie, były prezes PSS „Społem”. Po przejściu na emeryturę prowadził własną działalność gospodarczą. W ostatnich latach związany był z Muzeum im. Przypkowskich, gdzie nadzorował prace remontowe.

Jadwiga Jedlińska – emerytowana pracownica Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie i zasłużona dla Jędrzejowa działaczka kultury.

ks. infułat prof. dr hab. Stanisław Czerwik – były rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Był wybitnym liturgistą, autorem wielu prac na temat liturgii oraz nauczycielem kilku pokoleń kleryków i studentów świeckich.

ks. Józef Tkacz – wikariusz w wielu parafiach diecezji kieleckiej. Jako proboszcz pracował w Mokrsku Dolnym, Koniuszy i Naramie. W Mokrsku prowadził gospodarstwo rolne, nie zaniedbując obowiązków kapłańskich, a przy tym mając doskonałe relacje z parafianami.

o. Ludwik Stanisław Kumaszka – najstarszy zakonnik w klasztorze oo. Cystersów w Jędrzejowie. Przez wiele lat pracował jako katecheta, był również wikariuszem w parafii bł. Wincentego Kadłubka i przeorem jędrzejowskiego klasztoru.