Kontynuujemy cykl, w którym wspominamy, o czym pisaliśmy 25 lat temu. We wrześniu 1995 r. zakłady działające na terenie powiatu jędrzejowskiego dostały się na łamy ogólnopolskiej prasy.

26 września w „Rzeczpospolitej” ukazało się ogłoszenie Banku Przemysłowo-Handlowego w Krakowie, który chciał sprzedać długi ZPDz „Rekord” w Jędrzejowie. Zadłużenie zakładu było ogromne. W samym BPH, który wcale nie był jego największym wierzycielem, „Rekord” miał 25 mld starych złotych długów, nie licząc odsetek, które były kilkakrotnie większe. Przedstawiciele banku wyrazili przekonanie, że jeśli nie znajdą się dodatkowe fundusze lub inwestor strategiczny, to uratowanie „Rekordu” będzie bardzo trudne.

Dwa dni później „Rzeczpospolita” doniosła, że kupnem Cementowni Małogoszcz zainteresowane są dwa zagraniczne koncerny cementowe – francuski Lafarge i szwajcarski Holderbank. W tym czasie Cementownia Małogoszcz została skierowana do programu powszechnej prywatyzacji. Jej akcje zostały rozdysponowane między 15 Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Oznaczało to, że inwestor, który zamierza kupić cementownię, będzie musiał negocjować osobno z każdym funduszem inwestycyjnym. Jak pokazała przyszłość, nabywcą małogoskiej firmy okazał się Lafarge.

16 września odbyła się uroczystość nadania Zespołowi Szkół Zawodowych imienia gen. Stefana Roweckiego „Grota”, komendanta głównego Armii Krajowej. Inicjatywa wyszła od Światowego Związku Żołnierzy AK w Jędrzejowie. Do udziału w uroczystościach została zaproszona córka generała, Irena Rowecka-Mielczarska to właśnie ona odsłoniła tablicę pamiątkową i płaskorzeźbę, przedstawiającą patrona. Głównymi ich fundatorami byli: Cech Rzemiosł Różnych w Jędrzejowie, Światowy Związek Żołnierzy AK oraz Związek Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych.