Budynek Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego w Jędrzejowie przechodzi modernizację. Jego wygląd zmieni się nie do poznania.

Do tej pory budynek banku przy ul. Przypkowskiego ukryty był za gęstym szpalerem drzew i był prawie niewidoczny z ulicy. Teraz został odsłonięty i widać jego bryłę.

– Musieliśmy wyciąć część drzew, co było podyktowane względami bezpieczeństwa; uzyskaliśmy na to zgodę Urzędu Miejskiego. W miejsce usuniętych chorych drzew posadzimy niskie ozdobne drzewka i krzewy. Cały teren zielony zostanie pięknie urządzony, by było schludnie i elegancko. Poza tym wymienione zostanie ogrodzenie od ulicy i boczne wzdłuż działki oraz oświetlenie – mówi Kamil Jałocha, prezes Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego.

Jak dodaje prezes K. Jałocha, w trakcie modernizacji bryła budynku zostanie unowocześniona, a jego elewacja całkowicie zmieniona. Ponadto wymienione zostaną wszystkie okna i parapety oraz wymalowane pomieszczenia.

Wizualizacja budynku banku według projektu Krzysztofa Lipskiego. Fot. Archiwum Świętokrzyskiego Banku Spółdzielczego.

– Nadbudujemy też istniejący garaż. W nowej części będzie mini sala konferencyjna. Garaż pozostanie na miejscu, ale obok niego znajdzie się również pomieszczenie na bankomat – mówi prezes Kamil Jałocha.

W ramach remontu ocieplono już fundamenty. Ponadto cała dotychczasowa izolacja został zerwana, a teraz zostanie położona nowa warstwa styropianu i wełny mineralnej. Zostanie również wybudowany podjazd dla osób niepełnosprawnych.

– Zdecydowaliśmy się na gruntowny remont, bo chcemy, aby budynek był przyjazny dla klientów, a pracownicy mieli lepszy komfort pracy. Jesteśmy bankiem, który oferuje wszelkie dostępne na rynku produkty bankowe. Oprócz rolników obsługujemy również różne podmioty gospodarcze, m.in. spółki, przedsiębiorców indywidualnych i deweloperów. Poprzez te zmiany chcemy pokazać, że nasz bank jest nowoczesny i uniwersalny – mówi prezes Kamil Jałocha.

Roboty powinny się zakończyć w listopadzie. Wykonawcą jest miejscowa firma budowlana „Matejko Bud”; projekt opracował jędrzejowski architekt Krzysztof Lipski.