Już niebawem rozpocznie się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Jasionnie. Na tę inwestycję mieszkańcy czekali od wielu lat.

Na budowę sali gimnastycznej wraz z łącznikiem Ministerstwo Sportu i Turystki przekaże ponad 2,8 mln zł dotacji z programu „Sportowa Polska”. Wystarczy ona na pokrycie około połowy kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia.

– O budowę sali walczyliśmy bardzo długo. Nie byliśmy w tym sami, mieliśmy wsparcie stowarzyszenia „Równać Szanse Jasionna 2019” i wielu innych dobrych ludzi, jak m.in. Tomasz Michalski. Jesteśmy im bardzo wdzięczni – powiedziała dyrektor szkoły Izabela Bąkiewicz.

Burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek mówi, że przygotowania do rozpoczęcia inwestycji już trwają.

– Jesteśmy w trakcie przetargu na dwie sale przy szkołach wiejskich, a teraz dojdzie jeszcze trzecia. Ministerialna dotacja pokryje blisko połowę kosztów inwestycji. Pozostała część leży po stronie gminy, ale jesteśmy na to przygotowani – powiedział burmistrz.

Elżbieta Pańtak, była dyrektor szkoły i prezes stowarzyszenia „Równać Szanse Jasionna 2019” wręczyła Tomaszowi Michalskiemu statuetkę „Przyjaciela szkoły” (na zdjęciu).

– W trakcie 34 lat pracy w tej szkole i 21 lat mojego dyrektorowania budowa sali gimnastycznej była jedynym marzeniem, którego nie udało się zrealizować. Ale dzięki takim dobrym duchom, naszym absolwentom, jak Tomasz Michalski, spełniło się – powiedziała Elżbieta Pańtak.

– Chcę tylko powiedzieć, że niezmiernie się cieszę, że to, co sobie założyliśmy w 2019 r. wchodzi w fazę realizacji. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy nas wspierali w tym ważnym dla naszej społeczności przedsięwzięciu: członkom stowarzyszenia „Równać Szanse Jasionna 2019”, ministrowi sportu Kamilowi Bortniczukowi, posłowi Michałowi Cieślakowi burmistrzowi Marcinowi Piszczkowi, którzy zaangażował się w ten projekt – powiedział Tomasz Michalski.