Trwa budowa ścieżki rowerowej na odcinku Jędrzejów-Prząsław o długości prawie 3,5 km. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec sierpnia 2023 r.

Zakres robót jest bardzo duży. Zaplanowano m.in.: budowę ścieżki rowerowej i ciągu pieszo-rowerowego po lewej stronie drogi gminnej, przebudowę chodnika przy ul. Klasztornej i w Sudole oraz pobocza bitumicznego po prawej stronie jezdni. Ponadto wyprofilowane zostaną rowy oraz wyczyszczone i wyremontowane przepusty pod wjazdami na posesje.

Budowana ścieżka w okolicy ronda w Prząsławiu połączona będzie z trasą rowerową do Nagłowic, biegnącą wzdłuż drogi krajowej nr 78.

Przy okazji budowy ścieżki rowerowej wymieniona będzie nawierzchnia bitumiczna na prawie półtorakilometrowym odcinku drogi gminnej pomiędzy Sudołem a Prząsławiem. W niektórych miejscach wyremontowane zostaną też rowy.

Zdaniem burmistrza Jędrzejowa Marcina Piszczka, inwestycja przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Budowa realizowana jest przy udziale dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 4 mln 526 tys. 550 zł. Całościowy koszt inwestycji wynosi blisko 6,9 mln zł. Wykonawcą jest firma Trakt.