Reprezentacja Zespołu Szkół nr 2 im. S. Roweckiego „Rota” w Jędrzejowie zwyciężyła w 25. wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego i będzie reprezentować Świętokrzyskie w zawodach centralnych, które odbędą się w połowie czerwca.

Uczniowie musieli rozwiązać testy z przepisów ruchu drogowego (w tym w zakresie poruszania się na skrzyżowaniach), rywalizowali także w konkurencjach sprawnościowych, takich jak: pierwsza pomoc przedmedyczna, jazda sprawnościowa skuterem, obsługa pojazdu i przygotowanie do jazdy oraz jazda samochodem z talerzem Stewarta.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Kamil Grad, Bartłomiej Śliwiński, Paweł Polak i Bartosz Grad (rezerwowy). Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych ze Skarżyska-Kamiennej, a trzecie Zespół Szkół nr 2 ze Starachowic. W rywalizacji brało udział jeszcze sześć innych szkół.

Uczniowie z „Grota” zajęli też trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji indywidualnej: 1. był Bartłomiej Śliwiński, 2. Paweł Polak. 3. Kamil Grad.

Na zdjęciu: reprezentanci ZS nr 2 z opiekunem Włodzimierzem Bugajskim.