Pochodzący z Jędrzejowa siedmioletni Maciej Krawiec został brązowym medalistą Mistrzostw Polski juniorów w szachach szybkich.

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Błyskawicznych i Szybkich, jakie niedawno odbyły się w Bydgoszczy, uczestniczyło 1300 młodych ludzi z całej Polski. Maciej Krawiec, który jest podopiecznym Ludowego Uczniowskiego Katolickiego Klubu Sportowego w Kielcach, startował w grupie wiekowej do lat 8.

– Na 11 rozegranych partii Maciej wygrał osiem, dwie zremisował i jedną przegrał, nota bene z aktualnym Mistrzem Polski w tej kategorii wiekowej. Rywalizacja była bardzo zacięta, o kolejności zawodników zdecydowała dopiero ostatnia runda. Naszemu młodemu szachiście do zwycięstwa zabrakło jedynie pół punktu – powiedział Jarosław Bem, który razem z Radosławem Gajkiem jest trenerem jędrzejowianina.

Brązowy medal w szachach szybkich to nie jedyny sukces Macieja Krawca, wiosną wywalczył bowiem wicemistrzostwo Polski w szachach klasycznych.

– Osiągnięcia Macieja bardzo nas cieszą, gdyż medale na Mistrzostwach Polski w szachach w województwie świętokrzyskim zdarzają się niezwykle rzadko – mów Jarosław Bem.

Młodemu szachiście gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.