W tym tygodniu rozpoczęła się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Przypkowskiego, Reymonta, Przemysłowej i Kolejowej.

Jak powiedział Piotr Kossakowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Jędrzejowie, w związku z przebudową ul. Przypkowskiego kierowcy muszą być przygotowani na różne utrudnienia.

– Na skrzyżowaniu u wylotu ul. Przypkowskiego zamknięty został wjazd na skrzyżowanie od strony ul. Reymonta, a także wyjazd z parkingu przy „Biedronce” od strony ul. Kolejowej. W obrębie budowy ronda ustawiona jest sygnalizacja świetlna – powiedział Piotr Kossakowski.

Sygnalizacja świetlna ustawiona jest także na skrzyżowaniu ul. Przypkowskiego z al. Piłsudskiego, gdzie również budowane jest rondo.

– Kierowcy powinni zwracać uwagę na nowe oznakowanie. W rejonie budowy ustawione zostały żółte znaki drogowe informujące o objazdach. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy – dodaje dyrektor Kossakowski.

Przypomnijmy, że modernizacja ul. Przypkowskiego rozpoczęła się w styczniu. Zakres robót, oprócz budowy dwóch rond, obejmuje wymianę nawierzchnia na odcinku od ul. Partyzantów do ul. Górnej, przebudowę przejść dla pieszych oraz wymianę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Przypkowskiego, Batalionów Chłopskich i Bolesława Chrobrego.

Wykonawcą jest firma Trakt SA z Górek Szczukowskich. Całkowity koszt inwestycji wynosi 14 mln 637 tys. 749 zł. Dofinansowanie z programu „Polski Ład” wynosi 13 mln 905 tys. 862 zł, wkład własny powiatu – 731 tys. 887 zł. Zakończenie przebudowy zaplanowano na czerwiec 2025 r.