Studia podyplomowe to rodzaj wyższych studiów, adresowanych do absolwentów studiów minimum pierwszego stopnia. W Polsce istnieje wiele uczelni, oferujących tego typu edukację uzupełniającą. Zainteresowanie jest spore. Dlaczego warto stawiać na studia podyplomowe? Sprawdź.

Szansa dla tych, którzy chcą zdobyć nowy zawód lub awans

Dzięki studiom podyplomowym zdobywasz konkretne umiejętności, wiedzę i kompetencje, umożliwiające awans zawodowy lub niekiedy też przebranżowienie. Dokształcanie we współczesnym świecie jest bowiem bardzo ważne i znacząco wpływa na Twoje szanse zaistnienia na rynku pracy. Dodatkowo, mając dyplom uczelni wyższej, zwiększasz swoją konkurencyjność i udowadniasz potencjalnym pracodawcom, że potrafisz świadomie kierować własną, zawodową karierą.

Praca IT Bydgoszcz – pracodawcy czekają na Twoje CV!

Być może już od lat pracujesz w zawodzie i nie możesz uzyskać awansu ze względu na brak odpowiedniego wykształcenia czy branżowej wiedzy. Po ukończeniu studiów podyplomowych Twoje szanse na awans i podwyżkę są znacznie większe. Inwestując w siebie, masz prawo oczekiwać, że pracodawca doceni Twoje starania, powierzając Ci nowe obowiązki i zwiększając wysokość pensji.

Studia podyplomowe: sposób na utrzymanie się w branży

W niektórych branżach, takich jak: IT czy e-commerce, wiedza i trendy są bardzo zmienne. Wciąż powstają nowe koncepcje, strategie i rozwiązania IT oraz nowoczesne technologie, które musisz znać. Jeśli nie uzupełnisz braków branżowej, specjalistycznej wiedzy, nie będziesz w stanie utrzymać etatu i efektywnie wykonywać swoich obowiązków.

Branża it stoi przed Tobą otworem, zapoznaj się z ciekawymi artykułami branżowymi!

Wiele przedsiębiorstw oferuje swoim pracownikom dofinansowanie do szkoleń i studiów podyplomowych, by utrzymać wysoką jakość swoich usług. Dokształcanie jest wówczas inwestycją długoterminową, warunkującą przyszłość danego biznesu. Wykłady i zajęcia praktyczne w szkole podyplomowej oznaczają dostęp do najnowszej wiedzy i odkryć naukowych. Dzięki niemu rozwija się zarówno sama firma, jak i jej personel.

Rozwój osobistych pasji umożliwią studia podyplomowe

Część absolwentów uczelni wyższych postanawia rozpocząć studia podyplomowe ze względów osobistych. Dla wielu studia są świetnym sposobem na rozwijanie własnej pasji, która często wiąże się też z zainteresowaniami zawodowymi. Zdarza się, że programiści postanawiają studiować zarządzanie, marketing lub rozpocząć studia managerskie MBA. Niektórzy inżynierowie traktują podyplomówkę jako odskocznię od codziennych zajęć i zdobywają wiedzę z nowych dziedzin, takich jak: żywienie, mentoring czy relaksacja i joga.

Studia podyplomowe nie muszą więc być formą kontynuacji studiów dziennych lub zaocznych I lub II stopnia. Ciągłe dokształcanie i zdobywanie wiedzy oraz kompetencji w dziedzinie, która najbardziej Cię interesuje, sprawia, że spełniasz się w sferze osobistej. Rozwijasz się poprzez pasję, dzięki której masz większą motywację do życia i pracy.

Podsumowanie

Oferta studiów podyplomowych w Polsce i na świecie jest obecnie bardzo rozbudowana i każdy znajdzie w niej propozycję na miarę swoich potrzeb. Warto stawiać na edukację i stale poszerzać swoją wiedzę. To działanie, dzięki któremu budujesz silną pozycję na rynku pracy i możesz szybko się przebranżowić, gdy zaistnieje taka potrzeba. Studia podyplomowe są także ciekawą formą rozwijania osobistych zainteresowań. Jest to również forma inwestycji w kapitał ludzki, bez którego nie ma mowy o konkurencyjności firm.

Przeczytaj także: https://blog.theprotocol.it/artykul/praca-w-c-gdzie-najlepiej-szukac-zatrudnienia