W inauguracyjnym meczu rundy wiosennej IV ligi kobiet, który odbył się dzisiaj, 30 kwietnia, piłkarki Naprzodu Jędrzejów aż 12:0 pokonały ekipę Wisły Nowy Korczyny.

Jędrzejowianki dominowały od samego początku meczu. Pierwszy gol padł już w pierwszej minucie, strzeliła go Olga Szczerbińska. Później rozwiązał się prawdziwy worek z bramkami. Piłkarki z Nowego Korczyna niewiele miały do powiedzenia, przez całe spotkanie gra toczyła się na ich połowie. Gole dla Naprzodu strzeliły: Olga Szczerbińska i Beata Konofal – po cztery, Natalia Gołębiowska – dwie oraz Julia Kędzierska i Martyna Ciacia – po jednej.

Zadowolenia z postawy zawodniczek Naprzodu nie kryje trener Łukasz Krakowiak.

– Dziewczyny rozegrały bardzo dobre spotkanie. Realizowały postawione przed nimi zdania taktyczne. Jestem z nich bardzo dumny i gratuluję im woli walki. Są bardzo dobrze przygotowane do sezonu i mam nadzieję, że kolejne mecze to pokażą – stwierdził Łukasz Krakowiak.

Kobieca drużyna Naprzodu Jędrzejów, która powstała w sierpniu 2022 r., po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce w tabeli.

Szeroką kadrę tworzą: Patrycja Malarczyk, Natalia Sowa, Magdalena Płyta, Anna Nowak, Milena Marek, Elżbieta Gajda, Klaudia Kowalska, Beata Konofal, Katarzyna Kisiel, Iwona Samek, Natalia Gołębiowska, Julia Kędzierska, Olga Szczerbińska, Emilia Juszczyk, Maja Gwóźdź, Angelika Czop, Martyna Ciacia, Karolina Szczepańska, Agnieszka Walkiewicz, Dominika Szostak, Weronika Swat i Julia Król.