Trwa kolejna akcja charytatywna na rzecz chorego małego Ksawerego. Tym razem można pomóc, kupując pączki na tłusty czwartek, który w tym roku przypada 8 lutego.

Akcję „Pączek dla Ksawerego” organizuje Urząd Miejski w Jędrzejowie wspólnie z żłobkiem w Piaskach. Dochód przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację ciężko chorego 16-miesięcznego Ksawerego Czajora.

Pączki usmaży sprawdzona w tego typu przedsięwzięciach ekipa ze żłobka w Piaskach pod wodzą mistrza kucharskiego Rafała Wendelskiego.

– Nasi pracownicy chętnie przyłączają się do charytatywnych inicjatyw. W ubiegłym roku podczas akcji pomocy dla Radka Toborka usmażyliśmy ponad dwa tysiące pączków. Dwa lata temu wspomagaliśmy zbiórkę na rzecz Igora Janowskiego. Teraz wspieramy Ksawerego. Przed nami bardzo gorący czas. Usmażenie dwóch tysięcy pączków to duże wyzwanie, wymaga kilkunastu godzin pracy, ale nasz zespół na pewno da radę – mówią Rafał Wendelski i Aneta Antas-Majcher.

Żeby zamówić pączki i zarazem wesprzeć akcję, wystarczy do 2 lutego zadzwonić pod numer telefonu 41 230-02-30.

By wspomóc rodziców chłopczyka w zbiórce pieniędzy na konieczne leczenie i rehabilitację, pracownicy Urzędu Miejskiego Jędrzejowie zawiązali Komitet Społeczny „Sercem z Ksawerym”.

– Zorganizowaliśmy już kilka akcji, podczas których sprzedawaliśmy ciasta i rękodzieło. W ten sposób chcemy pomóc naszej koleżance w tych trudnych chwilach. Każdy z nas rozumie walkę rodziców o zdrowie dziecka i to, jak bardzo w tej sytuacji potrzebne jest wsparcie innych – powiedziała Karolina Iwańska z Urzędu Miejskiego w Jędrzejowie.

Na zdjęciu: ekipa ze żłobka w Piaskach gotowa do pieczenia pączków.