Agata Adamus i Paweł Baran z Sędziszowa zdobyli dzisiaj kolejny tatrzański szczyt w ramach akcji promującej zbiórkę pieniędzy na leczenie 26-letniej Elizy Frys z gminy Busko-Zdrój.

Eliza Frys zmaga się z rzadką chorobą Cushinga. Od kilku miesięcy jest podopieczną Fundacji Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei”, za pośrednictwem której zbierane są pieniądze na operację w Stanach Zjednoczonych (jej koszt wynosi ok. 200 tys. zł).

Kilka tygodni temu trójka mieszkańców Sędziszowa: Agata Adamus, Agnieszka Janus i Paweł Baran postanowiła wspomóc zbiórkę poprzez promowanie akcji w czasie górskich wędrówek. Dzisiaj przed południem zdobyli Szpiglasowy Wierch w Tatrach.

– Wyruszyliśmy z Agatą z Palenicy Białczańskiej po 4 rano, by przez Morskie Oko udać się na Szpiglasowy Wierch (2172 m n.p.m.), leżący na granicy Polski i Słowacji. Na szczyt weszliśmy chwilę przed 11, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia ze specjalnie przygotowaną flagą i z napotkanymi osobami rozmawialiśmy o naszej akcji – relacjonuje Paweł Baran.