Troje mieszkańców Sędziszowa w czasie trzech miesięcy zdobyłoa 12 szczytów i zebrało 60 tys. zł, by pomóc 26-letniej Elizie, mieszkance Mikułowic w powiecie buskim, podopiecznej Fundacji Miśka Zdziśka z Jędrzejowa.

26-letnia kobieta walczy ze śmiertelnym nowotworem, który wywołał guz przysadki mózgowej. Choroba wyniszcza poszczególne układy organizmu. Obecnie lekarze łagodzą skutki choroby i działają objawowo.

Akcja rozpoczęła się w lipcu. W czasie trzech miesięcy udało się: zorganizować 12 wyjść w góry, zdobyć 18 szczytów powyżej 2000 m n.p.m., łącznie przejść 235 km i spędzić niemal 130 godzin na górskich szlakach.

– Zdobywaliśmy szczyty i zachęcaliśmy do wsparcia naszej akcji, rozdając ulotki i rozmawiając z napotkanymi turystami na temat pomocy organizowanej wspólnie z Fundacją Miśka Zdziśka „Błękitny Promyk Nadziei” – mówi Paweł Baran, który w góry wyruszył razem z Agnieszką Janus i Agatą Adamus.

W czasie trwania akcji „Dawaj w góry – przysadzić Cushingowi. Razem dla Elizy” na subkonto podopiecznej jędrzejowskiej fundacji wpłynęło 60 tys. zł. Do pomocy zaproszono przedsiębiorców, firmy, ale i osoby prywatne. Logo każdej firmy, która wpłaciła pieniądze na leczenie Elizy, znalazło się na koszulkach uczestników wyprawy oraz na proporcu, który był zatykany na każdym szczycie. Zbiórka trwa nadal, bo kobieta musi być cały czas pod opieką wykwalifikowanych specjalistów. Pieniądze można wpłacać na specjalne konto: 23 1240 4982 1111 0010 6253 6955 z dopiskiem: „Na leczenie Elizy Frys”.