W święto patrona Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Krzcięcicach odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Każdy uczeń klasy I otrzymał rower.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Prokopa, którą odprawił ks. dziekan Edmund Nocoń. Później, już w budynku szkoły, uczniowie starszych klas zaprezentowali krótki program poświęcony św. Janowi Pawłowi II.

W kulminacyjnym punkcie obchodów pierwszoklasiści, tj.: Maja Kaczmarska, Wojtek Kmieć, Oskar Kucharski, Hania Pakuła, Ada Sroga, Hania Turek i Kacper Zaczkowski (wychowawczyni: Wioletta Pardela) złożyli ślubowanie. Następnie Wioletta Zdeb, prezes „Fundacji z Uśmiechem” i Jacek Boruciński, prezes Fabryki Kotłów „Sefako” SA, pasowali ich na uczniów.

Rowery dla pierwszoklasistów kupiła „Fundacja z Uśmiechem”, która przykłada dużą wagę do tego, by uczniowie aktywnie i zdrowo spędzali czas.

– W różny sposób zachęcamy uczniów do aktywności. Do ubiegłego roku nasi wychowankowie jeździli na pływalnię w Sędziszowie. Teraz nie ma takiej możliwości, bo pływalnia uległa spaleniu. Stąd zrodził się pomysł, by dla pierwszaków kupić rowery. Niespodzianki czekają również na uczniów klas I ze szkół w Mstyczowie i Tarnawie, które również prowadzi nasza fundacja – powiedziała Wioletta Zdeb.