26 września odbędzie 43. Maraton Warszawski. Wezmą w nim udział Robert i Jakub Kaczmarczykowie z gminy Jędrzejów, którzy pobiegną, by wspomóc rehabilitację 3,5-letniej Jagódki Stradomskiej ze Skroniowa, jak urodziła się bez rączek.

Jagódka to mała, pełna życia i bardzo uśmiechnięta dziewczynka. Od trzeciego miesiąca życia jest rehabilitowana.

– Tylko systematyczna praca przynosi określone efekty. Jagódka jest bardzo dzielna i wiele czynności stara się wykonywać samodzielnie. Jej rękami są nogi, którymi je, maluje, bawi się i doświadcza. Niestety, przez taki sposób poznawania świata jej kości i stawy są narażone na szereg zaburzeń, które bez odpowiedniego wparcia rehabilitacyjnego mogą doprowadzić do niepełnosprawności. Stąd konieczne są różne formy rehabilitacji. Korzystamy m.in. z hipoterapii, jeździmy na turnusy rehabilitacyjne i na pływalnię. Wiele z tych zajęć musimy opłacać sami, gdyż Narodowy Fundusz Zdrowia nie wszystko finansuje – mówi Katarzyna Stradomska, mama Jagódki.

Robert Kaczmarczyk pobiegnie w półmaratonie czyli na dystansie 21 km, a jego syn Jakub w maratonie.

– Poprzez udział w maratonie chcemy pomóc Jagódce, zbierając pieniądze na jej rehabilitację i leczenie. Zachęcamy do dokonywania wpłat na konto fundacji „Zdążyć z pomocą”, której Jagódka jest podopieczną. Mam nadzieję, że nasz apel trafi do ludzi dobrego serca. Z góry dziękujemy za każdą wpłatę – powiedział Robert Kaczmarczyk.

Wpłaty należy kierować na konto Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” o numerze: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 34246 Stradomska Jagoda – darowizna za maraton.