Choć pogoda nie dopisała, było zimno, padał deszcz, a słonko rzadko wyglądało zza chmur to jubileuszowy XV festyn „Mama, tata i ja” w Przedszkolu nr 1 w Jędrzejowie i piknik „Łączymy pokolenia” w Piaskach należy uznać za bardzo udane.

Do przedszkola przy ul. Mieszka I w Jędrzejowie przyszło mnóstwo ludzi, na których czekało wiele atrakcji. Gorąco oklaskiwane były wstępy artystyczne przedszkolaków i młodych wokalistów z Małej Akademii Śpiewu. Długa kolejka ustawiła się do malowania twarzy oraz do retro karuzeli, a także do zakupu losów loterii fantowej.

Piknik „Łączymy pokolenia” zorganizowało Koło Gospodyń Wiejski „Piaskowianki” z Piasków. Tam również było wiele atrakcji: gry i zabawy dla dzieci i dorosłych, wyścig w workach, slalom ze związanymi nogami, czy też taniec z balonami. Na scenie były występy artystyczne dzieci i młodzieży z Piasków, a także wspólne, międzypokoleniowe śpiewanie w wykonaniu dziadków, rodziców i dzieci. Oczywiście organizatorzy obu imprez zadbali o podniebienia gości: były rozmaite ciasta, wata cukrowa, popcorn, kiełbasa i kaszanka z grilla.