Ponad 100 osób odpowiedziało na apel o oddawanie krwi dla Michała Koczanoskiego. Krwiodawcy stawili się w Gminnym Ośrodku Kultury w Nagłowicach, by wesprzeć swojego przyjaciela, kolegę, piłkarza i druha strażaka.

– Odzew był ogromny. Zgłosiło się ponad 100 osób, a 79 oddało krew, co dało nam łączny wynik 35,050 litrów. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a pracownikom RCKiK za ciężką pracę i wysiłek włożony w akcję. Najważniejsze, że mogliśmy pomóc Michałowi w walce z chorobą. Było sporo takich osób, które oddawały krew po raz pierwszy, nawet takie, które namawialiśmy do tego przez sześć lat. Mamy nadzieję, że pozostaną z nami podczas kolejnych akcji, których w tym roku będziemy mieli jeszcze cztery: 12 marca, 28 maja, 30 lipca i 24 września – powiedziała Renata Treter, prezes klubu HDK „Ognista krew” w Nagłowicach.

– Dziękujemy wszystkim za organizację i udział w akcji. Dla nas to bardzo ważne, że tak wiele osób wspiera Michała. Jeśli ktoś nie mógł pojawić się w Nagłowicach, a w najbliższym czasie będzie oddawać krew, niech przekaże ją na jego konto – mówi narzeczona Zuzanna, dziękując w imieniu rodziny.

Przy rejestracji należy podać następujące dane: Michał Koczanoski – Świętokrzyskie Centrum Onkologii Klinika Hematologii i Transplantacji Szpiku Dział Hematologii, Transplantacji Szpiku i Immunologii Klinicznej Ośrodek Leczenia Ostrych Białaczek, ul. Artwińskiego 3, 25-734 Kielce.