Do 29 stycznia w Centrum Kultury w Jędrzejowie można oglądać prace zgłoszone na konkurs „Jędrzejowskie szopki bożonarodzeniowe”. Wśród nich są prawdziwe cudeńka z piernika, mchu, korzeni, masy solnej, a nawet z fistaszków.

Konkurs na najładniejszą szopkę od lat organizują Centrum Kultury i Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. W tym roku wpłynęło 107 prac z całego powiatu. Organizatorzy przygotowali z nich wystawę, która prezentowana jest w holu głównym Centrum Kultury w Jędrzejowie. Wyobraźnia twórców nie zna granic, ciekawie wykorzystują naturalne elementy i co roku znajdują nowe sposoby prezentacji.

W czwartek, 23 grudnia komisja konkursowa oceniła szopki, nagrodziła i wyróżniła te najlepsze. Lista zwycięzców została umieszczona na stronie: https://ckjedrzejow.pl.

Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Najciekawsze prace zostaną uhonorowane nagrodami książkowymi. O ile sytuacja pandemiczna pozwoli, podsumowanie konkursu, połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 29 stycznia o godz. 10 w jędrzejowskim CK-u. W razie obostrzeń epidemicznych nagrody i dyplomy zostaną przesłane pocztą.