Ogromny sukces. Podczas niedzielnej akcji charytatywnej „Sercem z Radkiem” zebrano ok. 100 tys. zł.

Jędrzejowianie po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni wobec ludzi potrzebujących pomocy, a szczególnie wrażliwi są na potrzeby chorych dzieci. W miniony weekend odbyły się dwie akcje charytatywne z myślą o 12-letnim Radku Toborku, który zmaga się z lekooporną ostrą białaczką limfoblastyczną. By zwalczyć chorobę, potrzebna jest terapia CAR-T, której koszt wynosi ponad 1,3 mln zł. Do tej pry udało się zebrać ponad 1 mln zł.

W sobotę, 18 lutego, w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 odbył się turniej piłki nożnej, który zorganizowała Football Academy Jędrzejów. Zawodom towarzyszyły m.in. kiermasz ciast, turniej gier planszowych i układania puzzli, występy taneczne La Malanga Dance School, zajęcia z jogi i licytacja pamiątek sportowych.

W niedzielę, 19 lutego, w Centrum Kultury zorganizowano dwa koncerty pod hasłem „Sercem z Radkiem”, których organizatorami byli: Szkoła Podstawowa nr 5 i przyjaciele rodziców chłopca. Najpierw z fantastycznym widowiskiem pt. „Miłość, ach ta miłość” wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5. Później miał miejsce blisko trzygodzinny koncert, którego gwiazdą była Magda Steczkowska. Wystąpili również jędrzejowscy artyści. W trakcie obu koncertów licytowano różne przedmioty i vauchery; zebrano w ten sposób ponad 60 tys. zł. W holu Centrum Kultury był też kiermasz przeróżnych smakołyków. Stoiska z regionalnymi potrawami przygotowały koła gospodyń wiejskich, ciasto upiekli rodzice uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 5. Dużym powodzeniem cieszyły się bigos, pierogi i inne dania mięsne. Były również stoiska z kosmetykami, książkami oraz fotobudka. Przed budynkiem Centrum Kultury amatorzy mocniejszych wrażeń mogli przejechać się samochodami terenowymi. 

Na koncercie był tato Radka, Michał Toborek, który serdecznie podziękował za okazaną pomoc i poinformował, że chłopiec, po kolejnych radioterapiach, jest obecnie w domu i czuje się dobrze. Dodał również, że w najbliższym czasie Radek pojedzie do Wrocławia, gdzie rozpocznie terapię CAR-T.

Chorego chłopca wciąż można wesprzeć. W dalszym ciągu trwa zbiórka na portalu Siepomaga.pl. Można również dołączyć do grupy Armia Piotra Pomaga Radziowi na Facebooku, gdzie prowadzone są licytacje różnych przedmiotów. Radek jest też podopiecznym fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”; tam również można dokonać wpłat.