W trzech wypadkach drogowych, do jakich w ubiegłym tygodniu doszło w powiecie jędrzejowskim, rannych zostało sześć osób.

16 maja ok. godz. 8 w Łączynie na drodze ekspresowej S7 samochód osobowy zderzył się z ciągnikiem siodłowym. Pojazdami podróżowali tylko kierowcy, żaden z nich nie ucierpiał.

W piątek, 20 maja, ok. godz. 15.55 w Małogoszczu, na trasie wojewódzkiej 728 doszło do wypadku, w którym rannych zostało cztery osoby.

– Według wstępnych ustaleń 72-letni mieszkaniec gminy Małogoszcz, kierujący osobowym seatem, wyjeżdżając z drogi gruntowej podporządkowanej wiodącej od zalewu, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu peugeotowi, którym kierowała 32-letnia mieszkanka gminy Krasocin. W wypadku poszkodowane zostały cztery osoby. 70-letnia pasażerka seata została przewieziona śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala we Włoszczowie, natomiast kierowca auta trafił do jędrzejowskiego szpitala. Ranna został również 30-letnia kobieta, kierująca peugeotem, oraz pasażerka tego auta, obie zostały przewiezione do szpitala w Kielcach – powiedział Paweł Mara, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie.

Do kolejnego wypadku doszło również w piątek, 20 maja, ok. godz. 19, w Podchojnach w gminie Jędrzejów. W wyniku zderzenia trzech samochód dwie osoby zostały ranne.

– 39-letnia kobieta, kierująca volkswagenem polo, nie ustąpiła pierwszeństwa prawidłowo jadącemu samochodowi renault, którym kierował 52-letni mężczyzna, i uderzyła w niego. Następnie renault uderzył w tył jeepa, włączającego się do ruchu z drogi podporządkowanej. W wyniku zderzenia ranni zostali kierowcy volkswagena i renaulta. Kierowca jeepa i jego pasażerka nie doznali obrażeń – powiedział Paweł Mara.