Dzisiaj rozpoczął się remont wiaduktu na węźle Jędrzejów Północ, łączącym drogę krajową nr 78 z S7. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Remont obejmuje m.in. wymianę izolacji i nawierzchni na wiadukcie oraz przeprowadzenie zabiegów naprawczo-konserwacyjnych w obrębie konstrukcji nośnej i gzymsów. Na czas robót wprowadzono zmiany organizacji ruchu. Przez około miesiąc całkowicie będzie wyłączony ruch na jezdni na obiekcie oraz zamknięta będzie dwukierunkowa łącznica węzła Jędrzejów Północ dla relacji Zawiercie – Kielce i Kraków – Zawiercie. Otwarte pozostaną natomiast łącznice w relacjach Kielce – Zawiercie i Zawiercie – Kraków, którymi poprowadzone będą objazdy.

Kierowcy jadący drogą nr 78 od Zawiercia w kierunku Kielc i Warszawy na węźle Jędrzejów Północ będą zjeżdżać łącznicą na S7 w kierunku Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Południe zawracać w stronę Kielc. Podróżujący od Krakowa w kierunku Zawiercia będą dojeżdżać drogą ekspresową S7 do węzła Mnichów, zawracać na tym węźle w stronę Krakowa, a następnie na węźle Jędrzejów Północ zjeżdżać z S7 łącznicą w kierunku Zawiercia.

Kompleksowy remont wiaduktu potrwa do połowy października, ale udostępnienie jezdni na obiekcie i otwarcie łącznicy planowane jest w drugiej połowie lipca. Podczas kolejnych etapów robót przewidziane są krótkotrwałe zmiany organizacji ruchu, polegające m.in. na zwężeniach jezdni pod obiektem.