Skąd bierze się stres przed rozpoczęciem nowego tygodnia i czy da się go jakoś zwalczyć? Poniedziałek nie musi być najgorszym dniem tygodnia.

Piątek to ulubiony dzień tygodnia większości ludzi pracujących, poniedziałek najbardziej znienawidzony. Dlaczego tak się dzieje? Sporo osób nie lubi poniedziałku, ponieważ jest on dla nich dniem powrotu do pracy, której zwyczajnie nie znoszą. Według wielu badań ludzie, którzy teoretycznie są zadowoleni ze swojej pracy, również odczuwają niepokój i stres na myśl, o zbliżającym się poniedziałku. Dlaczego tak się dzieje?

Lubisz swoją pracę, więc skąd ta niechęć do poniedziałku?

Praca, której nie lubimy to racjonalny powód tego, że odczuwamy stres przed zbliżającym się poniedziałkiem. Jak jednak można wytłumaczyć niechęć do rozpoczynającego się tygodnia u ludzi, którzy są zadowoleni ze swojego stanowiska? Rozwiązanie jest zazwyczaj banalne. Nie lubimy poniedziałku, bo nie umiemy go dobrze zaplanować. Zazwyczaj w niedzielę kładziemy się spać z negatywnym nastawieniem do dnia, który dopiero ma się rozpocząć, warto to zmienić. Wystarczy zaplanować sobie na poniedziałek coś miłego, by niechęć zmieniła się w miłe oczekiwanie na coś dobrego. Pamiętajmy też, by nie zaczynać diet, treningów, ani żadnych drastycznych zmian właśnie od poniedziałku, ponieważ wtedy nowy tydzień już zawsze będzie dla nas coś nieprzyjemnego.  Chcesz przejść na dietę? Zacznij w sobotę lub w całkiem inny dzień tygodnia.

Stresujesz się nowym tygodniem, bo nie lubisz swojej pracy? Zmień ją!

Przyczyną twojej niechęci do poniedziałku, jest głównie praca, której nie znosisz? Natychmiast ją zmień, ciągły stres może mieć bardzo zły wpływ na nasze zdrowie, nie tylko psychiczne, ale też fizyczne. Czasy bezrobocia minęły już dawno, dziś to praca szuka człowieka, głównie w internecie. Oferty pracy znajdują się na pracuj.pl, w social mediach i wielu innych miejscach. Odpowiednio wypełnione CV wystarczy nam do tego, by móc aplikować na różne stanowiska. Długi staż pracy i doświadczenie w zawodzie jest dodatkowym atutem.