W Muzeum im. Przypkowskich stało się królestwem płyt winylowych Można było posłuchać dj-ów oraz wyszukać coś dla siebie na giełdzie.

– Impreza miała swój start dwa lata temu, kiedy w czasie „Vinyl Days” występy dj-ów grających z płyt winylowych połączone zostały z giełdą płyt w Centrum Kultury. Podobnie jak wtedy, chcemy promować płyty winylowe w Jędrzejowie. Pierwotnie impreza była planowana w formule on-line, po tym jak zdjęto obostrzenia, postanowiliśmy zaprosić mieszkańców do Muzeum im. Przypkowskich. Można było posłuchać muzyki, poszukać płyt i przy okazji zwiedzić muzealne wystawy. W zmaganiach „winylarzy” wzięli udział dj-e z różnych części kraju – mówi Michał Faryna, prezes Stowarzyszenia „Młodzież Futurystyczna”, organizatora wydarzenia.

Giełdę poprowadził Dariusz Szostak z DJM Vinyl Studio Kielce, w asyście żony Justyny i syna Mieszka. Oprócz 1,5 tys. winyli przywiózł do Jędrzejowa 500 płyt CD i 300 kaset.

– Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Muzyka z płyty CD nigdy nie będzie mieć takiego brzmienia jak z płyty winylowej. Tym, co pozwala wierzyć, że winyle mają przyszłość jest fakt zainteresowania takimi płytami ze strony młodych ludzi. Jednymi z pierwszych gości na dzisiejsze giełdzie były młode dziewczyny, które przeszukując wystawione przeze mnie zbiory zakupiły kilka egzemplarzy – powiedział Dariusz Szostak.

W Otwartych Powiatowych Mistrzostwach VinylDJ zwyciężył DEV J Michał Szczerba z Jędrzejowa przed DJ WDN Danielem Szczyrbowskim z Bielsko-Białej i DJ Pedro z Buska-Zdroju (nagrodę w jego imieniu odebrał Dariusz Szostak). Zwycięzca nie miał sobie równych i był bezkonkurencyjny prezentując stylowy, niezwykle dojrzały set z pogranicza funky/house z elementami polskiej muzyki dyskotekowej lat 80. Wykonane na specjalne zamówienie puchary z grawerem płyty winylowej wręczał starosta jędrzejowski Paweł Faryna.