Już w najbliższą sobotę o godz. 19 w klasztorze oo. Cystersów w Jędrzejowie odbędzie się kolejny koncert w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej. 3 sierpnia przed jędrzejowską publicznością zagrają: Dan Lönnqvist – organy (Finlandia) oraz Urszula Mizia – wiolonczela.  Dan Lönnqvist studiował w Akademii Muzycznej J.Sibeliusa w Helsinkach, w klasie Folke Forsmana. Kontynuował studia za granicą u profesorów: Hansa Fagius (w Sztokholmie), Jona Laukvik (w Stuttgarcie) i Jacquesa van Oortmerssen (w Amsterdamie). Jest niezwykle aktywnym artystą, który występował m.in.: w krajach skandynawskich, Niemczech, Polsce, Szwajcarii, Włoszech i Stanach Zjednoczonych.

Urszula Mizia jest wiolonczelistką, pedagogiem, adiunktem na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. dr Witolda Hermana oraz w klasie kameralistyki, prowadzonej w tej uczelni przez prof. Marię Szmyd-Dormus. W trakcie studiów w Krakowie uczestniczyła w kursach prowadzonych m.in. przez: Iwana Monighettiego (Rosja), Reinholda Wernera (Niemcy), Michaela Flaksmana (USA) Występuje z recitalami wiolonczelowymi, współpracuje z orkiestrami i zespołami kameralnymi; koncertuje w kraju i za granicą, m.in.: w Republice Czeskiej, Holandii, Włoszech, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Finlandii, Niemczech, Ukrainie, Litwie czy Wielkiej Brytanii. W 2007 r. została nagrodzona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla kultury polskiej”.

 W trakcie koncertu będzie można wysłuchać takie utwory jak: Nicolaus Bruhns Praeludium in G 1665-1697, Johann Pachelbel Canon for Cello and Organ 1653-1706, czy Georg Muffat Toccata duodecima et ultima 1653-1704.

Serdecznie zapraszamy w sobotę, 3 sierpnia, o godz. 19 w klasztorze oo. Cystersów w Jędrzejowie. Wstęp jest bezpłatny.