W Boleścicach w gminie Sędziszów firma Agros Wrońscy zorganizowała pokaz sprzętu rolniczego New Holland, który cieszył się sporym zainteresowaniem rolników.

W Boleścicach rolnicy z województwa śląskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego mieli możliwość zobaczyć m.in. kombajny z serii CX 8 i TC, kilka modeli ciągników T5, T6, T7, prasę zmiennokomorową oraz różne maszyny towarzyszące.

Jak powiedział Marcin Wroński, prezes zarządu Agros Wrońscy, podobne pokazy firma organizuje od wielu lat.

– Tego typu imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem. Rolników przyciąga jednak możliwość zapoznania z nowoczesnym sprzętem, nowinkami technologicznymi w świecie maszyn rolniczych i skorzystania z fachowych porad naszych pracowników – mówi Marcin Wroński.

Michał Kuliński, rolnik z Deszna, powiedział, że pokazy sprzętu rolnikom są bardzo potrzebne.

– To okazja, by zapoznać się nowymi maszynami i technologiami, bo wszystko zmienia się bardzo szybko. Współczesne maszyny rolnicze potrzebują praktycznie operatora, który tylko siedzi w kabinie, a elektronika myśli za niego. Podczas pokazów rolnicy mogą podejrzeć te wszystkie nowinki technologiczne, zastanowić się, a potem ewentualnie kupić i wykorzystywać w pracy. Dzięki temu, że jest możliwość osiągnięcia po fundusze unijne, możemy ten sprzęt co jakiś czas wymieniać. Bez pieniędzy unijnych byłoby to mocno ograniczone. Pamiętać bowiem należy, że niektóre maszyny są bardzo drugie, kosztują kilkaset tysięcy, a czasami nawet ponad jeden milion złotych – powiedział Michał Kuliński.