Inga Zagrodzka-Dobija, łuczniczka ŁLKS „Karima” Prząsław, otrzymała powołanie do reprezentacji Polski i będzie reprezentować nasz kraj podczas Halowych Mistrzostw Europy, w które w dniach 13-19 lutego odbędą się w Słowenii.

Jak powiedział jej trener Krzysztof Karoń, Inga Zagrodzka-Dobija idzie jak burza.

– Przewidywałem, że Inga w bardzo krótkim czasie zostanie reprezentantką Polski. W grupie mężczyzn w kadrze jest również mój zawodnik Szymon Nykiel ze Skorkowa. On też przebojowo wywalczył miejsce w reprezentacji. Do Słowenii jadą także: Regina Karkoszka ze Stolarzowic, Anna Paczuska-Junczyk i Przemysław Łaniewski z Warszawy oraz Dominik Nowak ze Szczecina. Będą to pierwsze halowe mistrzostwa Europy w łukach gołych i to w tak ciężkim, pandemicznym czasie – powiedział Krzysztof Karoń.

Rok 2021 dla Ingi Zagrodzkiej-Dobii był udany. Zdobyła 10. miejsce w halowym Pucharze Świata, potem było halowe mistrzostwo Polski, następnie zdobycie Pucharu Polski i ustanowienie rekordu Polski w hali i na 50 metrów na wolnym powietrzu. W obecnym sezonie, od pierwszej rundy Pucharu Świata zajmuje 5. miejsce. Dodajmy, że w niedzielę, 23 stycznia, podczas zawodów Pucharu Świata Inga Zagrodzka-Dobija ustanowiła nowy rekord Polski.

Na co dzień pani Inga jest lekarzem rodzinnym. Mieszka w gminie Wodzisław.