10 czerwca o godz. 18 w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie odbędzie się promocja najnowszej książki Beaty Znojkowej „Historie jędrzejowskich rodzin”.

Wiele lat temu, kiedy Beata Znojkowa rozpoczynała pracę w redakcji „Gazety Jędrzejowskiej”, pojawił się pomysł, żeby spisać historię rodzin mieszkających od dziesięcioleci w Jędrzejowie i okolicy. Na łamach „Gazety Jędrzejowskiej” ukazało się około 50 artykułów, opisujących rodzinne powiązania jędrzejowian. Teraz przyszedł czas, by ulotne prasowe artykuły zebrać w jedną całość i wydać w postaci książki. Znalazły się w niej historie 39 rodzin, tylko tych, które związane są ściśle z Jędrzejowem. Autorka poprzez pryzmat historii rodzinnych kreśli jednocześnie historię naszego miasta, wyjątkową, bo tworzoną przez jego mieszkańców.

Promocji towarzyszyć będą występy podopiecznych Ireneusza Ślusarczyka z pracowni Teatralnej Centrum Kultury w Jędrzejowie oraz Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego. Będzie można również nabyć „Historie jędrzejowskich rodzin” i uzyskać autograf jej autorki.