Jędrzejów: 10 listopada, godz. 17 – koncert „W domu ojczystym” w Centrum Kultury w Jędrzejowie w wykonaniu dzieci i młodzieży z placówek oświatowych z terenu gminy, uczestników Małej Akademii Śpiewu i Społecznej Szkoły Muzycznej; 11 listopada, godz. 9 – msza św. w kościele Trójcy Świętej, następnie indywidualne składanie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pobyt marszałka Józefa Piłsudskiego przy Muzeum im. Przypkowskich i pod pomnikiem Bohaterom Ziemi Jędrzejowskiej.

Sędziszów: 11 listopada, godz. 9 – msza św. w kościele pw. św. Brata Alberta w Sędziszowie, następnie indywidualne składanie kwiatów pod pomnikiem ofiar poległych w II wojnie światowej przy SCK w Sędziszowie; godz. 16 – koncert patriotyczny w SCK w Sędziszowie, na który złożą się pieśni patriotyczne oraz piosenki z lat 20. i 30. XX w. w wykonaniu zespołu „Black Red White” (Marzena Trzebińska – wokal, Beata Misztal – skrzypce i Barbara Hortyńska – fortepian), występ Studia Piosenki SCK i wykład mjr. rez. dr. Tadeusza Banaszka.

Małogoszcz: 10 listopada, godz. 17 – „Światełko dla niepodległej” – zapalenie zniczy przez członków Szkolnej Grupy Przysposobienia Obronnego oraz Klubu Historycznego DK Małogoszcz na cmentarzu parafialnym w Małogoszczu; godz. 18 (Dom Kultury Małogoszcz) – wykład mjr. rez. dr. Tadeusza Banaszka – „Wkład mieszkańców ziemi kieleckiej w pomoc walczącym wojskom polskim w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1921”, koncert „Lata 20, lata 30” w wykonaniu zespołu Chmielnikers i promocja katalogu wystawy „Moja ojczyzna Małogoszcz”; 11 listopada, godz. 10 – uroczysta msza św. w kościele WNMP w Małogoszczu z udziałem pocztów sztandarowych; godz. 11 – obchody na pl. Kościuszki w Małogoszczu, złożenie kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i koncert orkiestry dętej; godz. 11.30 – „Małogoska gra terenowa” (start z małogoskiego rynku, finał ok. godz. 15 w Zagrodzie Edukacyjnej „Ostoja Dworska” w Leśnicy).

Wodzisław: 11 listopada, godz. 12 – msza św. w kościele św. Marcina w Wodzisławiu, następnie przemarsz uczestników uroczystości w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej na Plac Wolności oraz złożenie kwiatów w miejscach pamięci narodowej.