W ostatni weekend czerwca w całym powiecie jędrzejowskim odbędzie się wiele imprez kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

Noc świętojańska

Burmistrz Sędziszowa, Samorządowe Centrum Kultury w Sędziszowie oraz Stowarzyszenie „Rynek” zapraszają na „Wianki”. Impreza odbędzie 23 czerwca o godz. 18 na bazie turystyczno-rekreacyjno-sportowej w Sędziszowie. Zagra kapela „Helios”, zaplanowano konkurs wianków i wiele innych atrakcji.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Jędrzejowska” realizuje projekt „Tradycje i zwyczaje Nocy Świętojańskiej na Ziemi Jędrzejowskiej”. Impreza odbędzie się 25 czerwca i rozpocznie o godz. 14.30 spływem kajakowym, który wyruszy z Brzegów w kierunku Starych Kotlic. Tam o godz. 20 rozpocznie się Noc Kupały, połączona z ogniskiem, puszczaniem wianków na wodzie i lampionów, a animator zachęcał będzie do zabawy.

Powitanie lata

Stowarzyszenie „Nad Nidą” oraz Agropark „Dworek pod Lipą” zapraszają na festyn rodzinny „Powitanie lata”, który odbędzie się 27 czerwca o godz. 16 w Nowych Kotlicach. Wystąpią m.in.: KGW „Ignacowianki” i „Korytniczaniki”, Karolina Jarosz, zespoły „B&B” i „Nidzianie”, zaplanowano pokazy taneczne zumby, stoiska z potrawami regionalnymi, wyrobami rękodzieła i malarstwa oraz wiele innych atrakcji dla dzieci.

Mistrzostwa i giełda płyt

26 czerwca w Jędrzejowie odbędą się Otwarte Powiatowe Mistrzostwa VinylDJ połączone z giełdą płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych. Impreza odbędzie się przed Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Początek o godz. 11. Wystąpią DJ-e z różnych części Polski. Imprezę poprowadzą Mike F i Calpi. Organizatorem jest Stowarzyszenie „Młodzież Futurystyczna” przy wsparciu Muzeum im. Przypkowskich i DJM Vinyl Studio Kielce.

Bieg po zdrowie

26 czerwca odbędzie się „VIII Sędziszowski bieg po zdrowie” na dystansach 10,20 i 20,40 km. Trasę wyznaczają ulice Sędziszowa: Sportowa, Kościelna, część Polnej, Marianowska, droga gminna przez sołectwo Marianów do drogi powiatowej w Tarnawie, droga powiatowa Tarnawa – Sędziszów do ulicy Gródek, ulica Gródek, ulica Sportowa (trasa 20,40 km pokonywana dwukrotnie). Bieg odbędzie się przy częściowym zamknięciu ruchu drogowego. Zapisy on-line na stronie: www.mtbcross.pl oraz w dniu biegu. Biuro zawodów znajdować się będzie wówczas na bazie rekreacyjnej przy ul. Sportowej 5. Więcej informacji na stronie www.osir.sedziszow.pl. Na imprezy zapraszają burmistrz Sędziszowa oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Bawmy się razem

26 czerwca burmistrz Wodzisławia Dominik Łukasik zaprasza dzieci i rodziców na festyn „Bawmy się razem”, organizowany z okazji zakończenia roku szkolnego i rozpoczęcia wakacji. Zaplanowano mnóstwo atrakcji: gry i zabawy rodzinne, przelot balonem, animacje, pokaz zumby, przejażdżka kucykami, pokaz alpak, a także pokaz sprzętu strażackiego i policyjnego. Będą również stanowiska kół gospodyń wiejskich z regionalnymi przysmakami. Oprawa muzyczna: zespół „Gest”. Początek godz. 16. W trakcie festynu czynne będzie biuro powszechnego spisu ludności oraz punkt szczepień.

Motocross w Konarach

27 czerwca na torze w Konarach w gminie Wodzisław odbędzie się piknik sportowy na rozpoczęcie lata, w ramach którego odbędą się zawody sprint enduro o puchar burmistrza Wodzisławia Dominka Łukasika oraz rajd popularny. Start godz. 10. Zapraszają Klub Motocrossowy „Wena” i gmina Wodzisław.

Kino plenerowe

Na plenerowe pokaz kina zaprasza wójt Słupi Tomasz Koper.

– W tym roku nie planujemy żadnych dużych imprez, stąd pomysł na pokazy rodzinne kina plenerowego, które będą się odbywać w czasie wakacji w każdym sołectwie. Zaczynamy 25 czerwca w Słupi. 26 czerwca seans filmowy odbędzie się w Wywle, a 2 lipca w Obiechowie – mówi Tomasz Koper.

Program spotkań jest podobny, o godz. 19.00 – wspólne grillowanie, a o 21.00 – seans filmowy.

Koncert zespołu „Skaldowie”

26 czerwca Stowarzyszenie Sympatyków Zabytkowej Jędrzejowskiej Kolei Dojazdowej zaprasza na Ogólnopolski Zlot Drezyn, któremu towarzyszyć będą wystawy makiet kolejowych Andrzeja Kuszaka, prezesa fundacji Zwrotnica, oraz obrazów Zbigniewa Kasprzaka. Tego samego dnia o godz. 18 na kolejce koncert odbędzie się koncert zespołów „Skaldowie” i „Wołosatki” (impreza zamknięta, za zaproszeniami).