6 lipca o godz. 15. odbędzie się pierwsze po okresie pandemii spotkanie Jędrzejowskiego Klubu „Amazonki”.

Jędrzejowski Klub „Amazonki” działa od ponad 20 lat. Jego celem jest niesienie pomocy kobietom chorym na nowotwory piersi, m.in. poprzez udzielanie wsparcia psychicznego przed i po operacji mastektomii, podnoszenie sprawności fizycznej i kondycji psychicznej po operacji, prowadzenie działalności edukacyjnej dotyczącej chorób nowotworowych.

Klub to wyjątkowe miejsce wzajemnego wsparcia i wymiany doświadczeń. Jak mówią jego członkinie, zrzeszyły się po to, by wzajemnie się wspierać.

– Spotykamy się po to, by pielęgnować optymizm i utrwalać przekonanie, że rak to niekoniecznie wyrok, że można żyć dalej, choć inaczej. Zapraszamy panie do naszego klubu, bo naprawdę warto. Zapraszamy nasze członkinie, ale także nowe osoby, które nie chcą już siedzieć w czterech ścianach swoich domów. Razem jest na prawdę lepiej – mówią jędrzejowskie „Amazonki”.

Panie spotykają się w każdy wtorek o godz. 15 w Ośrodku Pomocy Społecznej przy ul. 11 Listopada 113b. Spotkania rozpoczynają się od zajęć rehabilitacyjnych; są również zajęcia z psychologiem. Jest także możliwość porozmawiania z innymi osobami, wymiany doświadczeń, po to by samemu nie zmagać się z chorobą.