Senność i nagły spadek energii w trakcie pracy? Zazwyczaj sięgamy wtedy po kawę, niestety mało kto poprzestaje na samym napoju. Dlaczego warto zrezygnować z popularnego „ciasteczka do kawy”?

Senność, spadek energii, powodują, że chętnie sięgamy po wsparcie w postaci kubka kawy. Nie byłoby w tym nic złego, gdybyśmy poprzestawali na samym napoju. Niestety wiele osób nie potrafi się oprzeć pokusie zjedzenia czegoś słodkiego, przy okazji delektowania się kawą. Jakie konsekwencje może przynieść nagminne podjadanie słodyczy w pracy?

Regularnie jesz słodycze w pracy? Sprawdź czym to grozi

O szkodliwości cukru możemy znaleźć nieskończenie wiele informacji, w internecie i książkach. Większość z nas zdaje sobie sprawę z tego, że słodycze mają zły wpływ na nasze zdrowie i sylwetkę, a mimo to wciąż sięga po słodkie przekąski, bierze się to głównie z tego, że cukier uzależnia. Serwując sobie codziennie porcję pysznego i ogólnie dostępnego „narkotyku”, nakręcamy spiralę uzależnienia. Niestety cukier szkodzi nie tylko zębom i sylwetce, obniża też naszą efektywność w pracy. Wydawać, by się mogło, że kaloryczna, słodka przekąska połączona z kawą pobudza i dodaje energii, jednak to tylko pozory. Napływ mocy następuje zazwyczaj od razu po zjedzeniu słodyczy i trwa dosyć krótko. Kiedy tylko minie efekt chwilowego pobudzenia, czujemy się dużo gorzej niż wcześniej, co powoduje ponowne sięgnięcie po kawę… i coś słodkiego. Chcesz utrzymać jasność myśli i koncentrację na najwyższym poziomie? Zacznij od zmiany nawyków żywieniowych.

Zamień słodycze na zdrowe przekąski

Pożytek dla naszego zdrowia i produktywności, przyniesie zamiana słodyczy na zdrowe przekąski dodające energii. Naturalną potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego, zaspokoją owoce i orzechy. Garść bakalii pozwoli zapomnieć o pokusie zjedzenia batonika, wesprze za to nasz mózg, stymulując go do wytężonej pracy. Zamieniając sklepowe słodycze na owoce i orzechy, musimy pamiętać jednak o pilnowaniu bilansu kalorycznego, ponieważ nawet jedząc zdrową żywność, możemy przybrać na wadze, jeśli zjemy więcej, niż wynosi nasz limit kalorii.