W Szkole Podstawowej w Jasionnie gościł piłkarz ręczny Karol Bielecki. Sportowiec mówił o tym, jak podejmować dobre decyzje w trudnych momentach.

Do placówki Karola Bieleckiego zaprosiło Stowarzyszenie „Równać Szanse Jasionna 2019”. Wcześniej na jego zaproszenie gościli tu również Piotr Świerczewski i Radosław Majdan. Karol Bielecki opowiedział uczniom o początkach swojej fascynacji piłką ręczną, podkreślał, że najważniejsze to określić sobie cel w życiu i konsekwentnie do niego dążyć. Opowiedział również o wypadku na boisku i utracie oka, co oznaczało, że przygodę z piłką ręczną musiał zacząć na nowo, a do formy dochodził przez sześć lat.

– W życiu pojawią się problemy, musimy sobie w tych trudnych momentach powiedzieć, że będziemy walczyć, że się nie poddamy. Los zależy od was, jeśli będziecie silni, wszytko możecie w życiu osiągnąć i tego wam życzę – powiedział Karol Bielecki.

Sportowiec przywiózł ze sobą koszulki z autografami, odbył się konkurs na uczniów, można też było uzyskać autograf osobiście.