Kąpielisko w Sędziszowie czynne będzie przez całe lato, tj. od 1 lipca do 31 sierpnia, natomiast jędrzejowski zalew tylko przez miesiąc, od 2 do 30 lipca. W tych okresach oba akweny będą strzeżone przez ratowników.

Kąpielisko w Sędziszowie i zalew w Jędrzejowie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Obiekty są już praktycznie gotowe na przyjęcie plażowiczów i osób, które chcą skorzystać z kąpieli wodnych; trwają ostatnie prace porządkowe.

– Zakończyliśmy już oczyszczanie wody w zalewie. W tym roku ten zabieg wykonaliśmy bez użycia środków chemicznych, metodą biologiczną i efekt jest znakomity. Nigdy lustro wody nie było tak przejrzyste, jak teraz. Pozostało jeszcze przeprowadzenie koszenie części zbiornika. Ponieważ w ostatnich dniach aura jest bardzo sprzyjająca, ludzie korzystają już z rowerków wodnych i kajaków. Można również wypożyczyć leżaki – powiedział Michał Bąkiewicz, kierownik Pływalni Miejskiej w Jędrzejowie, który zarządza także zalewem.

Nad jędrzejowskim zalewem są też miejsca wyznaczone do wędkowania. Działa już kawiarenka, są czynne toalety, a dzieci mogą korzystać z placu zabaw.

W Sędziszowie przygotowania do przyjęcia wypoczywających nad wodą także są na finiszu.

– Praktycznie wszystko jest już gotowe. Woda spełnia wszelkie warunki, by się kąpać – powiedział Krzysztof Chmaruk, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sędziszowie.

Na kąpielisku z piaszczystą plażą są wyznaczone miejsca do kąpieli dla dorosłych i dla dzieci. Dzieci mają również do dyspozycji zjeżdżalnię typu rura. W pobliżu akwenu wodnego są boiska do gry w piłkę plażową, plac zabaw dla dzieci, boisko wielofunkcyjne, korty tenisowe oraz skate park. Jest dostęp do prysznica oraz toalet. Ponadto do dyspozycji wypoczywających są automaty z napojami oraz przekąskami.

Zarówno w Jędrzejowie, jak i Sędziszowie można skorzystać z pływalni krytych. W Jędrzejowie basen jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-21.00, w soboty i niedziele w godz. 9.00-21.00. Basen w Sędziszowie działa od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-19.30 oraz w soboty i niedziele w godz. 10.00-20.30.