W dzisiejszym świecie wiele procesów produkcyjnych i przemysłowych opiera się przede wszystkim na technologiach informatycznych. Firmy bardzo często poszukują specjalistów w dziedzinie IT, którzy podążają za nowymi trendami i innowacjami. Dodatkowo w wielu sektorach wciąż pojawia się zapotrzebowanie na różnych pracowników fizycznych. Jacy zatem specjaliści są pożądani na rynku pracy? Sprawdźmy!

Pracownicy fizyczni i techniczno-fizyczni

Jedną z najpopularniejszych grup, wciąż potrzebną to pracy są pracownicy fizyczni z wielu różnych sektorów. Pracodawcy szukają osób z określonymi uprawnieniami i predyspozycjami. Najczęściej poszukiwani są budowlańcy, spawacze, doświadczeni hydraulicy, operatorzy wózków widłowych, a także kierowcy z prawem jazdy kategorii C+E. Poszukiwani są również pracownicy z doświadczeniem zawodowym, lecz sporo pracodawców oferuje zatrudnienie osobom także początkującym stawiającym pierwsze kroki na rynku pracy, w tym absolwentom szkół średnich. Niektóre przedsiębiorstwa oferują nawet szkolenia wdrażające, pozwalające na zdobycie wymaganych uprawnień i certyfikatów.

Szukasz zatrudnienia – wejdź na portal Pracuj.pl i zobacz, jakie oferty kryją się pod hasłem „Praca Szczecin

Poszukiwani specjaliści w branży IT

IT to dziedzina rozwijająca się dynamicznie na całym świecie. Dlatego też stale poszukiwani są doświadczeni specjaliści, a pracodawcy oferują im korzystne warunki zatrudnienia i pełną wyzwań pracę. Jakich specjalistów najczęściej się poszukuje? Jednym z popularniejszych stanowisk jest oczywiście praca jako programista. Jednak to nie jedyny sektor. Wielu pracodawców poszukuje do swoich zespołów analityków danych. Osoby na tych stanowiskach pracują z wykorzystaniem dużej ilości danych, które badają, porządkują i wyciągają z nich wnioski. Na brak ofert pracy nie mogą narzekać architekci IT – odpowiedzialni za procesy projektowania, budowy, testowania oraz wdrażania systemów informatycznych. Miejsca pracy czekają też na UX designerów oraz specjalistów do spraw cyberbezpieczeństwa.

Praca w IT w Szczecinie – czeka na Ciebie! Sprawdź zatem najnowsze ogłoszenia!

E-commerce – prężnie rozwijająca się branża

W dobie łatwego dostępu do Internetu, zakupy w sklepach internetowych stały się codziennością. W ten sposób można kupić wszystko, począwszy od żywności, środków czystości, chemii gospodarczej, poprzez ubrania, aż po materiały budowlane i maszyny. Za tymi kilkoma ruchami na stronie sklepu i kliknięciami, które musi wykonać klient, stoją złożone algorytmy i procesy. Ich obsługą zajmują się właśnie specjaliści e-commerce. Dbają oni o to, by przedstawiona oferta w 100% odzwierciedlała produkt. Zadaniem osób obsługujących handel internetowy jest również kontrolowanie przebiegu zakupu, transakcji i prawidłowe zaksięgowanie płatności.

Branża ta dynamicznie się rozwija, firmy wprowadzają coraz bardziej innowacyjne rozwiązania i stale poszukują nowych pracowników. Mediana zarobków doświadczonych specjalistów e-commerce wynosi 4 500 zł brutto. Pracodawcy oferują także zatrudnienie osobom, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. Osobom z mniejszym doświadczeniem zapewniają szereg szkoleń, pozwalających zapoznać się ze specyfiką sklepu i działaniami firmy.

Podsumowanie

Jak widać, na największą liczbę ofert pracy mogą liczyć pracownicy z doświadczeniem z sektora e-commerce, IT, a także pracownicy fizyczni z wykształceniem i doświadczeniem kierunkowym. Warto wziąć to pod uwagę przy wyborze swojej ścieżki kariery lub gdy zastanawiasz się, na jaki sektor warto się przebranżowić. Ofert czekają na wielu pracowników!