Stopniowe znoszenie obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa przyczyniło się do tego, że Dzień Dziecka świętowaliśmy radośnie, ciesząc się z możliwości udziału także w otwartych imprezach plenerowych.

W Jędrzejowie wychowankowie z Dwujęzycznego Przedszkola Artystycznego Magical World świętowali Dzień Dziecka na sportowo – wzięli udział w ogólnopolskim projekcie „Sprintem do maratonu” i wybrali się na bieżnię. W Przedszkolu nr 1 milusińscy m.in. jeździli konno, skakali na trampolinie, oglądali pokaz tresury psów policyjnych. W Przedszkolu nr 2 „Bajkowa Ciuchcia” dzieci przejrzały się w świeżo zawieszonych lustrach. Ponadto bawiły się przy muzyce w przedszkolnej altanie i malowały twarze. W Przedszkolu nr 3 już od rana rozbrzmiewała taneczną muzyką, przy której dzieci brały udział w różnorodnych zabawach i konkursach.

Dzień Dziecka to szczególne święto dla dzieci w każdym wieku. W tym dniu każde z nich powinno czuć się wyjątkowo. Aby umilić ten ważny dzień podopiecznym Domu Dziecka w Nagłowicach, członkinie KGW Piaskowianki przekazały batony, ciasteczka, cukierki i napojóe.

Kulminacja obchodów Dnia Dziecka miała miejsce 6 czerwca. W amfiteatrze przy Centrum Kultury w Jędrzejowie odbył się festyn, w trakcie którego wystąpiły dzieci ze wszystkich placówek przedszkolnych, Małej Akademii Śpiewu, a także Bartosz Leśniewski oraz zespoły F Band i Menuet Band. Ponadto dzieci bawili szczudlarze, mimowie i animatorzy; było tez wiele innych atrakcji. Podobna impreza odbyła się na placu przed Domem Kultury w Małogoszczu. Na milusińskich, tych młodszych, ale również starszych, czekało także atrakcje sportowe. Nauczyciele wychowania fizycznego w Zespole Szkół nr 2 im. gen. S. Roweckiego „Grota” w Jędrzejowie zorganizowali turniej piłki nożnej. Natomiast zarząd Koła „Lin” Polskiego Związku Wędkarskiego zorganizował okolicznościowe zawody wędkarskie, w których wzięło udział 19 dzieci.