Dzisiaj ukazało się ostatnie papierowe wydanie „Gazety Jędrzejowskiej”. Od sierpnia, po 29 latach, nasz tygodnik przestanie się ukazywać. Na zamknięcie gazety złożyło się wiele przyczyn, ale nie była to łatwa decyzja…

Miło nam było gościć w Waszych domach, informować o tym, co dzieje się w Jędrzejowie i w gminach należących do powiatu jędrzejowskiego, prezentować ciekawych, pełnych pasji ludzi, pisać o sukcesach mieszkańców, a także o ich różnych problemach, które w miarę możliwości staraliśmy się pomagać rozwiązywać. Dużo miejsca poświęcaliśmy historii, bo uważamy, że trzeba znać własne korzenie, by móc budować małą Ojczyznę. Mam nadzieję, że również dołożyliśmy jakąś małą cegiełkę do budowania społeczeństwa obywatelskiego.

Dziękujemy wszystkim wieloletnim współpracownikom za zaangażowanie i pomoc w wydawaniu gazety. Przez ponad 29 lat było ich całe mnóstwo i nie sposób wymienić wszystkich. Dziękujemy za współpracę samorządom, straży pożarnej, policji i innym instytucjom. Dziękujemy naszym wieloletnim reklamodawcom. Przede wszystkim jednak dziękujemy Wam, drodzy Czytelnicy, że w każdą środę rozpoczynaliście dzień od lektury „Gazety Jędrzejowskiej” i za to, że mogliśmy być cząstką Waszego życia.

Likwidacja papierowego wydania nie oznacza końca naszej misji. Zajrzyjcie czasami na stronę internetową www.jedrzejowska net. Na pewno znajdziecie tam wiele ciekawych wiadomości o naszym mieście i powiecie.

Grażyna Ślusarek

redaktor naczelny