W najbliższą sobotę na kolejnym koncercie XXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w klasztorze Cystersów wystąpi znany wirtuoz skrzypiec Bogdan Kierejsza, któremu gościnnie towarzyszyć będzie sopranistka Agata Nizińska.

Bogdan Kierejsza jest absolwentem warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec wybitnego polskiego wirtuoza Konstantego Andrzeja Kulki. Przez wiele lat był koncertującym skrzypkiem. Jako muzyk orkiestrowy, kameralista i solista, koncertował niemalże na wszystkich kontynentach. Opracował katalog polskiej muzyki skrzypcowej i z tak przygotowanym materiałem dał serię koncertów w wielu krajach Europy. Jest kompozytorem ilustracji muzycznych do różnego rodzaju form wizyjnych. Ma na swoim koncie muzykę do rozmaitych spektakli tanecznych i układów choreograficznych, które wielokrotnie były emitowane w telewizji.

Koncert rozpoczyna się o godz. 19, wstęp wolny. Na zdjęciu: w ubiegłym tygodniu na festiwalu wystąpili: Paulina Glinka – sopran, Karol Lizak – tenor, Robert Stefański – klarnet i Katarzyna Morys – piano.