W dniach od 8 do 10 listopada mieszkanki Jędrzejowa i okolic mogą skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych. Mobilna pracownia diagnostyczna Świętokrzyskiego Centrum Onkologii stać będzie przed budynkiem Starostwa Powiatowego przy ul. Armii Krajowej 9.

Przed badaniami, które wykonywane będą w godz. od godz. 10 do 16, trzeba się zarejestrować, dzwoniąc pod numer tel. 661 911 300. Panie powinny zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL. Pacjentki mające objawy zakażenia dróg oddechowych przed wejściem do cytomammobusa powinny założyć maseczkę osłaniającą usta i nos.

Z bezpłatnej cytologii raz na trzy lata mogą skorzystać kobiety w wieku od 25 do 64 lat, a darmowa mammografia przysługuje paniom między 45 a 74 rokiem życia co dwa lata.

Przypominamy, że diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega zaleceń przeciwepidemicznych. Po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie musiały czekać w kolejce.

W przyszłym tygodniu badania będą mogły wykonać mieszkanki gmin Nagłowice i Oksa: 14-15 listopada – Nagłowice (parking przy Zespole Szkół, ul. M. Reja 40), 16-17 listopada – Oksa (przy Urzędzie Gminy).