Powiat. W powiecie jędrzejowskim najlepsza w teście ósmoklasisty była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brusie. W egzaminie gimnazjalnym szkoła w Nagłowicach.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki tegorocznego, pierwszego w historii testu ósmoklasisty. Najlepsza spośród 50 szkół w powiecie jędrzejowskim była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Brusie w gminie Jędrzejów. Na drugim miejscu uplasowała się SP w Mnichowie, na trzecim SP w Węgleszynie. Trzeba zauważyć, że w Brusie zdawało sześciu uczniów, w Mnichowie pięciu, a w Węgleszynie 19. Na kolejnych miejscach (do 10.) uplasowała się szkoły podstawowe w: Podchojnach, Niegosławicach, nr 1 w Sędziszowie, Korytnicy, Sobkowie, nr 5 w Jędrzejowie i Jasionnie.

W egzaminie gimnazjalnym najlepsi (i to z wszystkich przedmiotów) byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Motkowicach. Na kolejnych miejscach są klasy gimnazjalne w szkołach podstawowych i zespołach szkół w: Miąsowie, Sobkowie, Oksie, Pawłowicach, Mierzwinie, nr 4 i 5 w Jędrzejowie, nr 1 w Sędziszowie, Małogoszczu, Złotnikach, Słupi, Nagłowicach, Wodzisławiu, Krzelowie, Niepublicznej Szkole Podstawowej Specjalnej w Węgrzynowie oraz Niepublicznej Szkole Podstawowej w Jędrzejowie.