Zapraszamy na recital fortepianowy do muzeum

Muzeum

Jędrzejów. Dzisiaj o godz. 18 w Muzeum im. Przypkowskich odbędzie się recital fortepianowy, podczas którego wystąpią jędrzejowianka Wanda Cichoń i pochodząca z Szydłowa Eliza Zapalska.

20-letnia Wanda Cichoń mieszka w Jędrzejowie. Pasję do muzyki już od najmłodszych lat zaszczepili w niej rodzice oraz dziadkowie. Naukę gry na fortepianie w wieku 5 lat zaczynała w ognisku muzycznym w Jędrzejowie pod kierunkiem Moniki Kudzi. Następnie uczęszczała do I stopnia Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach. Dalszą edukację muzyczną kontynuowała w II stopniu w klasie fortepianu Jolanty Płoskiej. Aktualnie studiuje fizjoterapię na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Eliza Zapalska ma również 20 lat, mieszka w Szydłowcu. Kiedy miała 8 lat, zaczęła naukę w Szkole Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej. Następnie uczęszczała do II stopnia w Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie fortepianu Jolanty Płoskiej oraz równolegle do II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach, na profilu matematyczno-geograficznym.

W programie usłyszymy utwory m.in. J. S. Bacha, F. Chopina, C. Debussy’ego, E. Neuperta, M. Moszkowskiego, T. Szeligowskiego i W. Lutosławskiego.