W Sędziszowie i Małogoszczu powstaną nowe komisariaty policji

Powiat. Gminy przekazują grunty, komenda wojewódzka policji wybuduje nowe siedziby dla policjantów na terenie dwóch gmin.

– Dotychczasowy budynek, w którym mieści się komisariat policji, nie spełnia standardów. Tymczasem obsługuje teren trzech gmin – Sędziszowa, Słupi i Wodzisławia. Sędziszów, na zasadzie porozumienia z Komendą Wojewódzką Policji w Kielcach, przekazał w formie darowizny z przeznaczeniem dla skarbu państwa nieruchomość położoną przy ul. Dworcowej o powierzchni 2769 m kw. pod budowę nowego komisariatu. To nie jest teren przy obecnej siedzibie, tylko bliżej ul. Klonowej – informuje Wacław Szarek, burmistrz Sędziszowa.

Nowy, policyjny budynek powstanie też w Małogoszczu.

– Istniejąca siedziba policji na naszym terenie mieści się w małym budynku na osiedlu, zbyt ciasnym dla 15 funkcjonariuszy. To prawda, że nie są oni obecni wszyscy na raz, ale i tak panuje tam ciasnota. Na najbliższej sesji radni będą podejmowali uchwałę o przekazaniu pod budowę nowego komisariatu gminnego gruntu, który znajduje się obok Urzędu Miejskiego, w stronę cmentarza – powiedział „Gazecie Jędrzejowskiej” burmistrz Małogoszcz Jan Głogowski.