Jędrzejów. Ponad 200 osób wzięło udział w piątym już rodzinnym rajdzie rowerowym. W tym roku trasa wiodła urokliwymi ścieżkami z Jędrzejowa do gospodarstwa rybackiego w Stawach.

Pogoda dopisała, dlatego nie zabrakło chętnych do wyruszenia na rowerową przejażdżkę. Jak przystało na rodzinną imprezę, na starcie stanęło mnóstwo rodzin ze swoimi pociechami.

– Bardzo się cieszę, że tak dużo dzieciaków bierze udział w naszym rajdzie i że rodzice już od najmłodszych lat zaszczepiają w nich miłość do rowerów i uczą aktywnego spędzania czasu – powiedział Mateusz Kwieciński, organizator rajdu.

W sobotę, punktualnie o godz. 13 rowerzyści wyruszyli na trasę spod Centrum Kultury. Wszyscy byli w kamizelkach lub z innymi elementami odblaskowymi, duża część także w kaskach.

Do Stawów uczestnicy przybyli ok. godz. 15. Tu w pięknych okolicznościach przyrody uczestnicy rajdu nabierali sił przed droga powrotną. Policjanci z Komedy Wojewódzkiej Policji przeprowadzili gry i konkursy dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów. Natomiast dorośli mieli możliwość, korzystając z autogogli, zobaczyć jak reaguje człowiek po spożyciu alkoholu. Oczywiście było też ognisko i pieczenie kiełbasek.

Najstarszym uczestnikiem rajdu była pa71-letni Jan Dura, najmłodszym – 15-miesięczny Jaś Kwieciński, który podróżował w przyczepce z rodzicami: Agnieszką i Michałem.