Lubachowy. W sobotę odbyła się studniówka uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. S. Konarskiego. Tym samym w powiecie jędrzejowskim zainaugurowany został sezon bali maturalnych.

Na tym jednym w swoim rodzaju balu bawiło się ponad 300 osób: maturzyści wraz z osobami towarzyszącymi, dyrekcją szkoły, nauczycielami oraz rodzicami. To uczniowie pięciu klas, których wychowawcami są: Izabela Fatyga-Lato, Anna Sioja, Wioletta Bugajska, Artur Śliz i Marcin Bielecki.

Studniówkę rozpoczęła dyrektor szkoły Małgorzata Wojtasik, która przywitała wszystkich uczestników imprezy i życzyła udanej zabawy. Podkreśliła, że do tego wyjątkowego balu uczniowie przygotowywali się przez wiele miesięcy.

Tradycją szkoły jest, że na początku studniówki reprezentanci wszystkich klas maturalnych prezentują pokazowy taniec. Do tego pokazu uczniowie przygotowywali się od kilku miesięcy. Pracy było mnóstwo, ale nie poszła ona na marne, bo efekt był znakomity. Prezentacja składała się z trzech elementów: tańca nowoczesnego, poloneza i walca. Wszyscy widzowie zachwyceni byli bogactwem figur i elegancją wykonania.

Po tańcu pokazowym do poloneza ruszyli wszyscy uczniowie i ich wychowawcy. Młodzież prezentowała się bardzo wytwornie i elegancko. Dziewczęta wystąpiły przeważnie w czarnych długich sukniach, choć dało się zauważyć także wiele kreacji w modnych ostatnio kolorach czerwieni i zielni. Włosy miały upięte w koczki lub luźno rozpuszczone, a do tego delikatny makijaż. Panowie, tradycyjnie w czarnych i granatowych garniturach, białych koszulach, w krawatach lub muszkach.

Studniówkowy wieczór bogaty był w różne atrakcje. Podczas balu wybrani zostali Miss i Misetr Studniówki, którymi zostali Sylwia Ozga i Maciej Bębenek. Uczniowie zaprezentowali także program artystyczny, w którym pokazali swoje aktorskie i wokalne talenty.