Tragiczny bilans długiego weekendu na drogach

Kogut_policyjny

Oksa. 22-letni mężczyzna zginął w wypadku samochodowym, do jakiego 1 maja doszło na drodze wojewódzkiej nr 742, na odcinku między Oksą a Nagłowicami.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący samochodem osobowym audi 80 mieszkaniec Zdanowic z niewyjaśnionych powodów stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożne drzewo. Uderzenie było tak silne, że kierowca znalazł się poza pojazdem, a pasażer został w nim zakleszczony. Mimo działań ratunkowych nie udał się uratować życia kierowcy osobówki. Natomiast pasażer został wydobyty z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie przewieziony do szpitala.

Tragiczne zdarzenie miało też miejsce w niedzielę, 7 maja po godz. 16 w Jasionnie. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji, 19-letni mężczyzna, kierujący motocrossem, prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku 19-latek doznał obrażeń ciała i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

W czasie długiego majowego weekendu, tj. od piątku 29 kwietnia do środy 3 maja, na drogach woj. świętokrzyskiego doszło do 184 kolizji i 14 wypadków, w których zginęły dwie osoby, a 20 zostało rannych. Zdaniem policji, najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali 77 nietrzeźwych kierowców.