Spółdzielnia dobrych serc – sposób połączenie nauki z zabawą

25447

Lubcza. Uczniowie VII klasy Szkoły Podstawowej przystąpili do ogólnopolskiego konkursu „Spółdzielnia dobrych serc”, którego organizatorem jest Bank Polskiej Spółdzielczości SA.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów pozytywnych postaw związanych z przedsiębiorczością, zarabianiem pieniędzy, szacunkiem do pracy oraz upowszechnianie systematycznego oszczędzania. To także promowanie i rozwijanie talentów młodych ludzi w ramach programu „TalentowiSKO”.

Uczniowie zdecydowali, że będą zbierać pieniądze na zakup książek do szkolnej biblioteki.

– W związku reformą szkolnictwa mamy dodatkowo klasy siódme i ósme, ale w bibliotece nie mamy odpowiednich dla nich lektur szkolnych, ani innych książek, stąd pomysł, by uzupełnić księgozbiór. To bardzo cenna inicjatywa – powiedziała Urszula Peruń, dyrektor szkoły.

By zebrać pieniądze uczniowie, pod kierunkiem Moniki Witkowskiej-Mazur i Barbary Wasik, wymyśli i zrealizowali wiele ciekawych działań. Na przykład zabawy andrzejkowej sprzedawali babeczki, które sami upiekli.

Udział w konkursie przyczynił się także do integracji środowiska.

– W nasze działania bardzo mocno zaangażowali się rodzice, dziadkowie. Pokazaliśmy, że w szkole robi się coś dobrego dla całego środowiska – powiedziała Barbara Wasik.

Jak na powiedzieli siódmoklasiści, udział w konkursie to także świetna zabawa.

– Nauczyliśmy się współpracy i przedsiębiorczości. Nabyliśmy także inne umiejętności, jak np. pieczenie babeczek, robienie mydełka czy kartek walentynkowych. Podczas zajęć bawiliśmy się bardzo dobrze. Test to nowe, ciekawe doświadczenie – mówili uczniowie.