Słupki mają uniemożliwić wjazd na trawnik

24080

Jędrzejów. Od kilku lat dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 ze znamiennym szczęściem walczy o zieleń przed szkołą. Przyjeżdżający po dzieci rodzice parkują bowiem na trawniku.

Próbowano różnych sposobów, by powstrzymać zapędy rodziców i opiekunów do parkowania pod samymi schodami wiodącymi do szkoły. Ostatnio kilkakrotnie opasano teren taśmą. Na chwilę pomogło, ale taśmę nietrudno usunąć. Osoby przywożące i zabierające dzieci ze szkoły notorycznie wjeżdżały na trawnik.

W ubiegłym tygodniu ustawione zostały białe i czerwone słupki, by uniemożliwić wjazd na trawę.

– Być może się uda nauczyć rodziców odpowiedniego zachowania, ale już niektóre pachołki są powykrzywiane. Mamy parking przed szkołą, ale jest on zbyt mały, a poza tym korzystają z niego także osoby, które przyjeżdżają do centrum na zakupy, czy też coś załatwić. Kiedy rodzice odbierają dzieci, najczęściej nie ma już wolnego miejsca. Staram się, by parking trochę został powiększony, lecz na razie jest jak jest. Bardzo chciałbym, by przed szkołą było ładnie, zielono, stąd wszystkie te zabiegi, by ludzie uszanowali zieleń i nie rozjeżdżali jej samochodami – powiedział Marek Maj, dyrektor „dwójki”.

Trzymamy kciuki.