Rozebrali biurowiec RPGKiM, szykuje się nowy sklep

23919

Jędrzejów. Z pejzażu miasta znika kolejna ruina. Tym razem przy ul. Partyzantów. Właściciele terenu zapowiadają, że wybudują tam obiekt handlowy.

Budynek zbudowany prawdopodobnie w latach 60. lub70. ubiegłego stulecia, zwany był popularnie biurowcem RPGKiM (Rejonowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej). Teren był zajezdnią miejskich autobusów, na parterze w obiekcie mieściły się biura MZK, na piętrze RPGKiM oraz Zakładu Oczyszczania Miasta. Budynek długo stał pusty po ogłoszeniu upadłości przedsiębiorstwa pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Syndyk nieruchomość sprzedał kilku podmiotom; mieści się tutaj m.in. stacja benzynowa. W ubiegłym tygodniu były biurowiec zburzono.

– Póki co dostaliśmy zezwolenie na rozbiórkę budynku, więc go rozebraliśmy. Teraz będziemy występować o warunki zabudowy, zamierzamy na placu wybudować obiekt handlowy – powiedział „Gazecie Jędrzejowskiej” Józef Rozmus, współwłaściciel spółki Marbud z Nowego Targu.

Jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, spółka zajmuje się hurtową sprzedażą drewna, materiałów budowlanych oraz wyposażenia sanitarnego.