Rodzinny rajd rowerowy wzdłuż torów ciuchci

24234

Jędrzejów. Ponad 100 osób zgromadziło się w samo południe przed Centrum Kultury, by stanąć na starcie IV rodzinnego rajdu rowerowego „Ścieżką wzdłuż wąskich torów”.

– Jedziemy przez Jędrzejów, ścieżką wzdłuż wąskich torów, a następnie przez Jasionnę, Jakubów, Wygodę, do Stawów, gdzie w gospodarstwie rybackim spotkamy się przy wspólnym ognisku. Policjanci przygotowali krótką prelekcję i znakowanie rowerów. Będzie można wrócić na rowerach lub skorzystać z rozkładowego pociągu jędrzejowskiej kolejki. Zwiększa się liczba miłośników rowerów i widzimy to na ulicach miasta. Zwiększa się również świadomość jazdy: rowerzyści używają odblaskowych elementów i kamizelek. Najmłodszy uczestnik rajdu ma 26 miesięcy, a najstarszy – 70 lat. Główny cel naszego rajdu to integracja, chcemy jechać razem i razem spędzić trochę czas – mówi Mateusz Kwieciński z „Rowerowego Jędrzejowa”.

Na rajdy wybrały się całe rodziny. Jacek Nowak zabrał swoje dzieci Piotrusia i Paulinę. Syn jechał po raz pierwszy, córka trasę rajdu przejechała już w ubiegłym roku.

– To dobry sposób na spędzenie wolnego czasu, lubimy korzystać z tego typu rozrywek – mówi pan Jacek.

Wiele osób przyjechało spoza Jędrzejowa, m.in. z Kielc i Krakowa jak np. Jan Dura, którym wybrał się do Jędrzejowa z rodziną i znajomymi, w sumie 10 osób plus pies Karmel.

– Byliśmy w zeszłym roku, bardzo nam się podobało, naszemu psu Karmelowi też, a że bardzo lubimy jeździć na rowerach, to nie mogło nas tu dzisiaj zabraknąć – podsumował pan Jan.