Powiat. Znamy nazwiska pierwszych kandydatów, którzy w zbliżających się wyborach zamierzają się ubiegać o mandat poselski.

Wybory parlamentarne odbędą się prawdopodobnie 13 października, więc partie polityczne z mozołem układają listy kandydatów na posłów. Pojawiają się również nazwiska z naszego powiatu.

Z Prawa i Sprawiedliwości wystartuje Robert Kruk, obecny przewodniczący Rady Miejskiej w Jędrzejowie oraz zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

Polskie Stronnictwo Ludowe na razie ustala listy, ale pierwsze kandydatury już są znane: Leszek Wawrzyła, szef powiatowych struktur stronnictwa oraz Anna Gabryś, radna gminy Sobków.

– Chcę powiedzieć, że podejmuję rękawicę, bo kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Już drugą kadencję z rzędu jestem radnym sejmiku wojewódzkiego – powiedział Leszek Wawrzyła.

Wśród kandydatów do Senatu z ramienia PSL wymieniany jest także były starosta Edmund Kaczmarek, ale jak mówi L. Wawrzyła, najprawdopodobniej ze względów zdrowotnych nie będzie startował.

W wyborach do sejmu wystartuje także Rafał Filip, który obecnie jest szefem struktur wojewódzkich „Wiosny” Roberta Biedronia. Nieoficjalnie mówi się również, iż na liście Koalicji Obywatelskiej znajdzie się Eugeniusz Łata, były radny Rady Miejskiej w Jędrzejowie.